Yatırım tavsiyesi değildir.
fonoloji
@fonoloji_Yeni dağılım kartları her gün buradaFon grafikleri, haftalık portföy değişimleri ve kısa videolar.Takip et
Özet finansal rapor · 2026/3AB

CLEBI logoCLEBIÇELEBİ HAVA SERVİSİ A.Ş.

Yayın: 11 Mayıs 2026

Rapor kartı

CLEBI 2026/3AB Modüler rapor
Yapay zekâ özeti· Önem 4/5

Çelebi Hava Servisi 2026 ilk çeyrekte konsolide hasılatını geçen yılın aynı dönemine göre %38 artırarak 4,58 milyar TL'ye yükseltti. Brüt kâr %30 artışla 1,15 milyar TL olurken esas faaliyet kârı sadece %4 artarak 378 milyon TL'de kaldı. Ancak durdurulan faaliyetlerden kaynaklanan 365 milyon TL zarar neticesinde ana ortaklık net dönem kârı 6,4 milyon TL'ye geriledi (önceki yıl 496 milyon TL). Bilanço büyüklüğü 25 milyar TL seviyesinde korunurken özkaynaklar 9,17 milyar TL'ye hafif geriledi. Operasyonel performans büyümeye devam etse de durdurulan faaliyetlerin kârlılık üzerindeki baskısı dikkat çekiyor.

Ne değişti

Hasılat 3,32 milyar TL'den 4,58 milyar TL'ye (%38 y/y) yükseldi. Brüt kâr 884,98 milyon TL'den 1,15 milyar TL'ye (%30 y/y) arttı ancak brüt marj %26,6'dan %25,2'ye geriledi. Esas faaliyet kârı 364,19 milyon TL'den 377,53 milyon TL'ye (%4 y/y) sınırlı artış gösterdi. Finansman gideri öncesi faaliyet kârı ise 364,34 milyon TL'den 332,30 milyon TL'ye (%9 y/y) düştü. Durdurulan faaliyetler önceki yıl 281,99 milyon TL kâr sağlarken bu dönem 365,24 milyon TL zarar yarattı. Net dönem kârı (ana ortaklık) 495,64 milyon TL'den 6,44 milyon TL'ye (%99 y/y) sert düşüş gösterdi. Nakit ve nakit benzerleri 3,73 milyar TL'den 4,47 milyar TL'ye yükseldi. Toplam borçlanmalar (kiralama dahil) 11,05 milyar TL olup net borç pozisyonu 6,58 milyar TL seviyesinde oluştu.

Yatırımcıya etkisi

Durdurulan faaliyetlerden kaynaklanan büyük zarar net kârı neredeyse sıfırlasa da esas faaliyetlerdeki büyüme devam etmektedir. Kârlılıktaki bu ani düşüş hisse fiyatında kısa vadeli baskı yaratabilir. Ancak şirketin nakit pozisyonu güçlü olup net borç/özkaynak oranı 0,72 ile yönetilebilir seviyededir. Yatırımcılar durdurulan faaliyetlerin niteliğini ve gelecekteki etkisini anlamak için dipnotları incelemeli. Çalışan sayısındaki 8.141'e düşüş (önceki yıl 17.037) bu segmentteki küçülme veya satışı işaret ediyor olabilir.

Sayısal detaylar
  • Hasılat: 4.582.864.940 TL (+%38 y/y)
  • Brüt kâr marjı: %25,2 (2025 ilk çeyrek: %26,6)
  • Esas faaliyet kârı: 377.534.110 TL (marj %8,2)
  • Ana ortaklık net dönem kârı: 6.441.437 TL (önceki yıl: 495.639.958 TL)
  • Durdurulan faaliyetler zararı: 365.237.937 TL (önceki yıl: 281.991.263 TL kâr)
  • Nakit ve nakit benzerleri: 4.470.741.150 TL
  • Toplam özkaynak: 9.174.765.230 TL
  • Çalışan sayısı: 8.141 (önceki yıl: 17.037)

Özet gelir tablosu

KalemBu dönemÖncekiDeğişim
Satışlar4.582.864.9403.320.581.136▲ +%38
Brüt kâr1.153.701.150884.982.142▲ +%30
FAVÖK800.037.647791.679.861▲ +%1
Net parasal pozisyon-705.043-223.889▼ −%215
Net dönem kârı6.441.437495.639.958▼ −%99
TL · KAP finansal tablo özeti

Özet bilanço

KalemBu dönemÖncekiDeğişim
Dönen varlıklar10.364.749.33810.033.075.010▲ +%3
Duran varlıklar14.626.718.42214.421.159.804▲ +%1
Toplam varlıklar24.991.467.76024.454.234.814▲ +%2
Net borç6.577.030.1616.936.237.963▼ −%5
Özkaynaklar8.163.584.8638.392.069.092▼ −%3
TL · KAP finansal tablo özeti

01Türetilmiş oranlar

Marjlar, kârlılık ve kaldıraç — önceki döneme göre.

Brüt Kar Marjı
%25,2▼ −1,5 puan
önceki: %26,7
FAVÖK Marjı
%17,5▼ −6,4 puan
önceki: %23,8
Net Kar Marjı
%0,1▼ −14,8 puan
önceki: %14,9
Özkaynak Karlılığı (ROE)
%0,1▼ −5,8 puan
önceki: %5,9
Aktif Karlılığı (ROA)
%0,0▼ −2,0 puan
önceki: %2,0
Net Borç / Özkaynak
0,81x▼ −0,02
önceki: 0,83x

02Çeyreklik trend

Son çeyreklerde satış, FAVÖK ve net kâr.

Satışlar
—
12
3,3 mlr
3
—
6
—
9
—
12
FAVÖK
—
12
866 mn
3
—
6
—
9
—
12
Net kâr
—
12
496 mn
3
—
6
—
9
—
12

03Derinlemesine analiz

29 Eyl 2026

Açılış

Çelebi Hava Servisi, havalimanlarında yer hizmetleri sunan ve faaliyet hacmini uçuş trafiği, yolcu sayısı, kargo hareketliliği ve hizmet fiyatları üzerinden büyüten bir şirket. 2026’nın ilk çeyreğinde satışlar güçlü artarken, bu büyüme kâra aynı ölçüde yansımamış görünüyor. Gelirler geçen yılın aynı dönemine göre %38 artarak 4,6 milyar TL’ye çıkmış olsa da FAVÖK yalnızca %1,1 yükselerek 800 milyon TL’de kalmış, net dönem kârı ise 495,6 milyon TL’den 6,4 milyon TL’ye gerilemiş. Ana mesaj şu: operasyonel hacim korunuyor, ancak marjlar ve dönem sonu kârlılığı ciddi baskı altında.

Satış Hikayesi

Çelebi’nin satışları ilk çeyrekte 4,6 milyar TL olarak gerçekleşti. Geçen yılın aynı dönemindeki 3,3 milyar TL’ye kıyasla %38’lik artış, şirketin nominal gelir üretme kapasitesinin güçlü kaldığını gösteriyor. Ancak Türkiye’de %30’un üzerinde seyreden enflasyon dikkate alındığında, bu büyümenin tamamını reel büyüme olarak okumak doğru olmaz. Satışlardaki artış enflasyonun üzerinde olsa da fark sınırlı; dolayısıyla büyümenin bir bölümü fiyat artışlarından kaynaklanmış olabilir.

Bu noktada Çelebi’nin faaliyet modeli önem taşıyor. Havalimanı yer hizmetlerinde fiyat artışları, hizmet verilen uçuş ve yolcu sayısı, döviz bazlı operasyonlar ve personel maliyetleri birlikte çalışır. Satışlardaki %38’lik artış, şirketin operasyonel gelir tabanının genişlediğine işaret ediyor; ancak satış artışının kâra dönüşememesi, maliyetlerin gelirlerden daha hızlı yükseldiğini gösteriyor.

Çeyreklik karşılaştırma açısından elde bulunan veri yalnızca 2025/3 dönemini gösteriyor. Bu nedenle 2026’nın ilk çeyreğinden 2025’in son çeyreğine geçişte satışların nasıl seyrettiği konusunda sağlıklı bir trend kurulamaz. Özellikle havacılıkta mevsimsellik bulunduğu için, ilk çeyrek performansını doğrudan yılın tamamına taşımamak gerekir. İkinci ve üçüncü çeyreklerde uçuş trafiği ve mevsimsel yoğunluk arttıkça satışların nasıl şekillendiği daha anlamlı bir gösterge olacaktır.

Kârlılık

Brüt kâr 1,2 milyar TL’ye çıkarak geçen yılki 885 milyon TL’ye göre %30,4 arttı. Fakat satışların %38 büyüdüğü ortamda brüt kârın daha yavaş artması, brüt marjda hafif bir gerilemeye işaret ediyor. Brüt marj yaklaşık olarak %26,1 seviyesinde gerçekleşirken, geçen yıl aynı dönemde bu oran yaklaşık %26,8 idi. Aradaki düşüş sınırlı görünse de yön aşağı; yani şirket gelir yaratırken doğrudan hizmet maliyetlerini aynı hızda kontrol edememiş.

Asıl dikkat çekici bozulma FAVÖK seviyesinde. FAVÖK 800 milyon TL ile geçen yılki 791,7 milyon TL’nin yalnızca %1,1 üzerinde kaldı. Buna göre FAVÖK marjı yaklaşık %17,4’e geriledi; geçen yıl aynı dönemde bu marj yaklaşık %24,0 seviyesindeydi. Yaklaşık 6,6 puanlık bu düşüş, satış büyümesinin operasyonel kârlılığa dönüşmediğini açık biçimde ortaya koyuyor.

Geçen yılın aynı çeyreğinde FAVÖK 866 milyon TL olarak verilmiş; mevcut dönem FAVÖK’ü ise 800 milyon TL. Gelir tablosundaki karşılaştırma sütununda FAVÖK için 791,7 milyon TL yer alması nedeniyle, bu iki veri arasında bir sunum veya hesaplama farkı bulunuyor. Bu nedenle dönem karşılaştırmasında raporlanan 791,7 milyon TL baz alınmalı; ancak yatırımcıların şirketin resmi finansal tablolarındaki FAVÖK tanımını ayrıca kontrol etmesi önemli.

Net kâr tarafında tablo çok daha sert. Net dönem kârı 495,6 milyon TL’den 6,4 milyon TL’ye gerileyerek %98,7 azaldı. Net kâr marjı da yaklaşık %15,0’dan %0,14’e indi. Bu, şirketin satış ve FAVÖK üretmesine rağmen finansman giderleri, kur etkileri, amortisman, vergi veya diğer faaliyet dışı kalemlerin dönem kârını neredeyse tamamen tükettiğini gösteriyor. Verilen veriler bu düşüşün hangi gider kalemlerinden kaynaklandığını ayrıştırmıyor; bu nedenle net kâr toparlanmadan yalnızca satış büyümesine bakarak olumlu sonuç çıkarmak riskli.

Bilanço Sağlığı

Çelebi’nin toplam varlıkları önceki yıl sonuna göre %2,2 artarak 25,0 milyar TL’ye çıktı. Dönen varlıklar 10,4 milyar TL ile %3,3, duran varlıklar ise 14,6 milyar TL ile %1,4 yükseldi. Varlık tabanındaki artış sınırlı ancak pozitif; şirketin operasyonel kapasitesi veya bilanço büyüklüğü korunuyor.

Net borç 6,6 milyar TL’ye gerileyerek önceki yıl sonundaki 6,9 milyar TL’ye göre %5,2 azaldı. Bu, faiz ve finansman koşullarının zorlayıcı olduğu ortamda olumlu bir gelişme. Bununla birlikte net borç/FAVÖK oranı, yalnızca ilk çeyrek FAVÖK’ü yıllıklandırılmadan hesaplandığında yaklaşık 8,3 kat seviyesindedir. Bu hesaplama mevsimsellik ve ara dönem etkisi nedeniyle standart yıllık oran olarak görülmemeli; yine de şirketin borçluluğunun düşük olmadığını gösteren bir uyarı niteliğinde.

Özkaynaklar 8,2 milyar TL’ye gerileyerek %2,7 düştü. Varlıklar artarken özkaynakların azalması, net kârın zayıflığı ve olası diğer kapsamlı gelir/gider etkilerinin sermaye tabanını baskıladığını düşündürüyor. Net borçtaki düşüş olumlu olsa da özkaynak erimesi, bilanço dayanıklılığının henüz güçlenmediğini gösteriyor.

Net Parasal Pozisyon (TAS 29)

Net parasal pozisyon -705 bin TL olarak gerçekleşti; geçen yıl aynı dönemde bu rakam -223,9 bin TL idi. Negatif net parasal pozisyon, enflasyon muhasebesi kapsamında şirketin net parasal kayıp yazdığını ifade eder. Kayıp tutarı nominal olarak yaklaşık %214,9 artmış olsa da toplam satışların 4,6 milyar TL, FAVÖK’ün 800 milyon TL olduğu bir şirkette 705 bin TL oldukça küçük bir büyüklük.

Bu nedenle TAS 29 kaynaklı parasal pozisyon değişimi, net kârın 495,6 milyon TL’den 6,4 milyon TL’ye düşüşünü açıklayabilecek ölçekte görünmüyor. Enflasyon muhasebesi yine finansal tabloların okunmasını zorlaştırıyor; ancak mevcut veride asıl baskı noktası net parasal pozisyondan çok, faaliyet kârının finansman ve diğer dönem sonu kalemleri sonrasında erimesi.

Yatırımcı için Ne Anlama Geliyor?

Çelebi’de yatırım tezinin güçlü tarafı, satışların enflasyonun üzerinde büyümesi ve net borcun yıl sonuna göre gerilemesi. Şirket gelir üretmeye devam ediyor; ayrıca havacılık trafiğindeki toparlanma ve yoğun sezon, yılın ilerleyen dönemlerinde operasyonel kaldıraç yaratabilir.

Buna karşılık mevcut çeyrek, marj baskısını net biçimde ortaya koyuyor:

  • FAVÖK marjının yaklaşık %24’ten %17,4’e gerilemesi, maliyet kontrolünün kritik hale geldiğini gösteriyor.
  • Net kârın 6,4 milyon TL’ye inmesi, finansman ve faaliyet dışı kalemlerin yakından izlenmesini gerektiriyor.
  • Net borcun düşmesine rağmen borçluluk seviyesi hâlâ yüksek; faiz oranları ve döviz hareketleri önemli riskler olmaya devam ediyor.
  • Özkaynaklardaki %2,7’lik gerileme, kâr üretimi toparlanmadan bilançonun güçlenmesinin zor olduğunu gösteriyor.
  • İkinci ve üçüncü çeyreklerde satış büyümesinin FAVÖK marjına ve net kâra yansıyıp yansımadığı, şirketin yatırım hikâyesinin yönünü belirleyecek.

Özetle 2026/3, Çelebi için “büyüyen satışlar, baskı altındaki marjlar ve neredeyse silinen net kâr” çeyreği oldu. Yatırımcı açısından takip edilmesi gereken temel konu satışların artması değil, bu satışların yeniden daha yüksek FAVÖK ve net kâra dönüşebilmesi. Yatırım tavsiyesi değildir.

AI analizleri ve yapılandırılmış veri yapay zekâ tarafından çıkarılır, hata içerebilir. Resmi rapor için yukarıdaki KAP/PDF bağlantılarını kullan. Yatırım tavsiyesi değildir.