Yatırım tavsiyesi değildir. Tüm rakamlar TEFAS'ın halka açık verisinden üretilmiştir; kararların sorumluluğu sana aittir.
FinolojifinolojiFonun ötesinde: tüm finans tek yerde.BIST · KRİPTO · DÖVİZ · ALTIN · TEMETTÜBIST 10010.842,63 +1,24%Finoloji'yi Aç →
BIMAS ana sayfa
Görünüm:
BIMAS 2026/6AB Modüler rapor
BIMAS logo
Özet Finansal Rapor2026/6AB

BIMAS

BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş.

Yayın: 17 Ağustos 2026

AI Analizi· Önem 4/5

BİM'in 2026 ilk yarı konsolide net satışları 449,7 milyar TL'ye ulaşarak geçen yılın aynı dönemine göre %9,9 artış gösterdi. Brüt kâr 85,8 milyar TL ile %10,3 artarken, esas faaliyet kârı 8,0 milyar TL'den 8,0 milyar TL'ye yükseldi (önceki yıl 3,2 milyar TL). Net dönem kârı ise 15,1 milyar TL olarak gerçekleşti (önceki yıl 7,3 milyar TL). Enflasyon muhasebesi etkisiyle parasal kazançlar net kârı desteklerken, operasyonel tarafta mağaza açılışları ve satış hacmi büyümeyi sürdürdü. Bilanço güçlü kalmaya devam ediyor; özkaynaklar 203,1 milyar TL'ye ulaştı.

📋 Ne değişti

2026 ilk yarıda hasılat 449,7 milyar TL ile geçen yılın aynı dönemine göre %9,9 artış gösterdi (2025: 409,3 milyar TL). Satışların maliyeti %9,8 artarak 363,9 milyar TL oldu, brüt kâr marjı %19,1'den %19,1'e yatay seyretti. Esas faaliyet kârı 3,2 milyar TL'den 8,0 milyar TL'ye yükselirken, esas faaliyet marjı %0,8'den %1,8'e çıktı. Yatırım faaliyetlerinden gelirler 5,1 milyar TL ile önceki yılın 3,7 milyar TL'sinin üzerinde gerçekleşti. Finansman giderleri 5,4 milyar TL'ye yükseldi (2025: 4,7 milyar TL). Parasal kazançlar 17,6 milyar TL ile net kârı önemli ölçüde destekledi. Net dönem kârı 15,1 milyar TL ile geçen yılın 7,3 milyar TL'sine göre %105,8 artış gösterdi. Özkaynaklar 196,8 milyar TL'den 203,1 milyar TL'ye yükseldi. Şirket, 2026 ilk yarıda 8,3 milyar TL temettü ödedi.

💼 Yatırımcıya etkisi

BİM'in güçlü operasyonel performansı ve enflasyon muhasebesinin olumlu etkisiyle net kârındaki belirgin artış, hissedarlar için olumlu bir tablo çiziyor. Esas faaliyet kârındaki iyileşme, şirketin fiyatlama gücünü ve maliyet kontrolünü yansıtıyor. Yüksek enflasyon ortamında parasal kazançların net kâra katkısı devam ederken, finansman giderlerindeki artış dikkat çekiyor. Bilanço güçlü ve özkaynak kârlılığı yüksek seyrediyor. Temettü ödemeleri hissedarlara nakit akışı sağlamaya devam ediyor. Yurt dışı operasyonların (Fas ve Mısır) katkısı ve mağaza açılış hızı büyüme potansiyelini destekliyor.

🔢 Sayısal detaylar
  • Net satışlar: 449,7 Mr TL (2025: 409,3 Mr TL, +%9,9 y/y)
  • Brüt kâr: 85,8 Mr TL (2025: 77,8 Mr TL, +%10,3 y/y)
  • Esas faaliyet kârı: 8,0 Mr TL (2025: 3,2 Mr TL, +%153,6 y/y)
  • Net dönem kârı: 15,1 Mr TL (2025: 7,3 Mr TL, +%105,8 y/y)
  • Parasal kazanç: 17,6 Mr TL (2025: 13,3 Mr TL)
  • Özkaynaklar: 203,1 Mr TL (31.12.2025: 196,8 Mr TL)
  • Temettü ödemesi: 8,3 Mr TL (2026 ilk yarı)
  • Mağaza sayısı ve yatırım harcamaları: 11,7 Mr TL (2026 ilk yarı)
Derinlemesine Analiz
17 Ağu 2026

Açılış

BİM, Türkiye'nin en büyük perakende zincirlerinden biri olarak gıda ve temel tüketim ürünlerinde milyonlarca haneye ulaşan bir dağıtım ağı işletiyor. 2026 yılının ilk yarısında şirket, enflasyonist ortamda fiyat liderliği stratejisini koruyarak satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre %9,9 artırmış durumda. Ancak asıl dikkat çekici olan, net kârın %103,3 gibi güçlü bir büyümeyle 14.934,5 milyar TL'ye ulaşması. Bu tablo, BİM'in sadece ciro büyütmediğini, aynı zamanda kârlılık tarafında da ciddi bir sıçrama yakaladığını gösteriyor. Şimdi bu rakamların arkasındaki dinamikleri ve yatırımcı için ne anlama geldiğini derinlemesine inceleyelim.

Satış Hikayesi

BİM'in satışları bu çeyrekte 449.695,2 milyar TL olarak gerçekleşmiş. Geçen yılın aynı dönemindeki 409.303,2 milyar TL'ye kıyasla bu, nominal %9,9'luk bir artış demek. Ancak burada enflasyon gerçeğini göz ardı edemeyiz. Türkiye'de yıllık enflasyonun %30'un üzerinde seyrettiği bir ortamda, nominal satış artışının %10'da kalması, reel olarak satış hacminde belirgin bir daralmaya işaret ediyor. Bu durum, tüketicinin alım gücündeki erimeyi ve perakende sektöründeki hacim baskısını net şekilde yansıtıyor.

Ancak bu tabloyu tek başına olumsuz okumak haksızlık olur. BİM'in iş modeli, ekonomik daralma dönemlerinde tüketicinin daha uygun fiyatlı alternatiflere yönelmesiyle avantaj kazanır. Yani indirimli perakende segmentinde, zorlu makro koşullarda bile müşteri trafiğini koruma potansiyeli yüksektir. Satışlardaki reel daralmanın, şirketin fiyat liderliği stratejisinin bir sonucu olarak pazar payını koruma amacı taşıdığını düşünebiliriz. Çeyreklik trend verisi elimizde olmadığı için yılın ikinci çeyreğinde hacimde toparlanma olup olmadığını net göremiyoruz; bu nedenle yılın ikinci yarısındaki satış performansı kritik bir izleme noktası olacak.

Kârlılık

Satışlardaki mütevazı büyümeye rağmen, kârlılık tarafında hikaye oldukça farklı. Brüt kâr 85.809,4 milyar TL ile geçen yılın aynı dönemine göre %10,3 artmış. Brüt marjda belirgin bir değişim yok; yaklaşık %19,1 seviyesinde istikrarlı bir görünüm var. Asıl sıçrama FAVÖK tarafında: 24.392,6 milyar TL ile geçen yıla göre %22,9 artış kaydedilmiş. FAVÖK marjı %5,4'e yükselmiş; bu, operasyonel verimlilikte ciddi bir iyileşmeye işaret ediyor. Şirket, satışlardaki reel düşüşe rağmen operasyonel giderlerini kontrol altında tutmayı başarmış görünüyor.

Net kâr tarafındaki %103,3'lük artış ise başlı başına bir hikaye. 14.934,5 milyar TL'lik net kâr, FAVÖK'ün bile altında kalıyor; bu da finansal giderlerin ve diğer kalemlerin kâr üzerinde baskı oluşturduğunu gösteriyor. Ancak geçen yılın aynı döneminde net kârın sadece 7.346,1 milyar TL olduğunu hatırlayalım. Buradaki iki katına yakın artış, büyük ölçüde net parasal pozisyon kazancındaki güçlü artıştan (aşağıda detaylandıracağım) kaynaklanıyor. Şirketin esas faaliyet kârlılığı ile net kâr arasındaki makas, finansal yapının enflasyon muhasebesinden ne kadar etkilendiğini gözler önüne seriyor.

Bilanço Sağlığı

BİM'in bilançosu, güçlü ve dengeli bir yapıya işaret ediyor. Toplam varlıklar 428.574,3 milyar TL ile önceki yıl sonuna göre %7,6 artmış. Dönen varlıklardaki %16,1'lik artış, duran varlıklardaki %3,5'lik artışın oldukça üzerinde; bu da şirketin çalışma sermayesini genişlettiğini ve likidite pozisyonunu güçlendirdiğini gösteriyor. Özkaynaklar 201.353,4 milyar TL ile toplam varlıkların yaklaşık %47'sini oluşturuyor; bu, perakende sektörü için oldukça sağlam bir sermaye yapısıdır.

Net borç tarafında ise dikkat çekici bir durum var: 58.266,5 milyar TL ile önceki döneme göre neredeyse sabit kalmış (%0,4 artış). Net borç/FAVÖK rasyosunu hesapladığımızda, yıllıklandırılmış FAVÖK'ün yaklaşık 48.785 milyar TL olduğunu varsayarsak, rasyo 1,2x civarında. Bu, perakende sektörü için rahat ve yönetilebilir bir borçluluk seviyesidir. Şirketin yatırımlarını ve işletme sermayesi ihtiyacını operasyonel kârlılığıyla finanse edebildiğini, borç yükünü artırmadan büyüyebildiğini görüyoruz.

Net Parasal Pozisyon (TAS 29)

Enflasyon muhasebesinin şirket üzerindeki etkisi, bu çeyreğin en kritik kalemlerinden biri. Net parasal pozisyon kazancı 17.639,4 milyar TL olarak gerçekleşmiş; bu, geçen yılın aynı dönemindeki 13.327,1 milyar TL'ye göre %32,4'lük bir artış demek. Bu pozitif rakam, BİM'in net parasal borçlu pozisyonda olduğunu gösteriyor. Yani şirketin parasal yükümlülükleri (borçları), parasal varlıklarından (nakit ve alacaklarından) fazla. Enflasyonist ortamda borçlu olmak avantaj sağlar çünkü borçların reel değeri enflasyonla birlikte erir; bu da şirkete ek bir kazanç yazar.

Bu kazancın net kâr üzerindeki etkisi oldukça belirleyici. Net dönem kârı 14.934,5 milyar TL iken, net parasal pozisyon kazancı 17.639,4 milyar TL. Yani net kârın tamamından fazlası enflasyon muhasebesi kaynaklı. Bu, şirketin esas faaliyetinin aslında zarar veya çok düşük kâr seviyesinde olduğu anlamına gelmiyor; FAVÖK'ün 24.392,6 milyar TL olduğunu unutmayalım. Ancak net kârın bu denli yüksek görünmesinin arkasında, finansal giderlerin ve diğer kalemlerin bu kazancı kısmen dengelemesi yatıyor. Yatırımcılar bu kalemi izlerken, net kârın sürdürülebilirliğini değerlendirirken dikkatli olmalı; enflasyon düştüğünde bu kazancın da azalacağını hesaba katmalı.

Yatırımcı için Ne Anlama Geliyor?

BİM'in bu çeyreklik performansı, zorlu bir makro ortamda operasyonel direncini koruyan bir şirket tablosu çiziyor. Satışlardaki reel daralmaya rağmen, FAVÖK marjındaki iyileşme ve güçlü bilanço yapısı, yönetimin maliyet kontrolünde başarılı olduğunu gösteriyor. Net kârdaki yüksek artış ise büyük ölçüde enflasyon muhasebesinden kaynaklanıyor; bu kalemin sürdürülebilirliği, enflasyonun seyrine bağlı.

Fırsatlar: BİM'in indirimli perakende modeli, ekonomik daralma dönemlerinde tüketici tercihlerinin uygun fiyatlı kanallara kaymasıyla güçlenme potansiyeli taşıyor. Düşük borçluluk ve güçlü özkaynak yapısı, şirketin yatırım yapma ve mağaza açma kapasitesini koruyor. FAVÖK'teki %22,9'luk büyüme, operasyonel verimlilikteki iyileşmenin devam edebileceğine işaret ediyor.

Riskler: Satışlardaki reel daralma, tüketici talebindeki zayıflığın bir yansıması. Enflasyon muhasebesi kaynaklı net kâr artışının sürdürülebilirliği, enflasyonun düşüşüyle birlikte azalacaktır. Ayrıca, perakende sektöründe rekabetin yoğunluğu ve fiyat baskısı, marjlar üzerinde risk oluşturmaya devam ediyor.

Dikkat noktası: Çeyreklik trend verisinin eksik olması, yıl içindeki momentumu tam olarak değerlendirmemizi engelliyor. İkinci çeyrek performansı, yılın ilk yarısındaki eğilimin devam edip etmediğini gösterecek. Yatırımcılar, yılın ikinci yarısında satış hacmindeki toparlanma sinyallerini ve enflasyonun seyrini yakından izlemeli.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Özet Gelir Tablosu

Satışlar
449.695.235.000(409.303.226.000)+10%
Brüt Kar
85.809.418.000(77.803.914.000)+10%
FAVÖK
24.392.599.000(19.846.121.000)+23%
Net Parasal Pozisyon
17.639.409.000(13.327.110.000)+32%
Net Dönem Karı
14.934.476.000(7.346.117.000)+103%

Özet Bilanço

Dönen Varlıklar
152.411.807.000(131.282.045.000)+16%
Duran Varlıklar
276.162.543.000(266.840.603.000)+3%
Toplam Varlıklar
428.574.350.000(398.122.648.000)+8%
Net Borç
58.266.460.000(58.012.981.000)+0%
Özkaynaklar
201.353.398.000(194.984.504.000)+3%

Türetilmiş Oranlar

Brüt Kar Marjı
19.1%
önceki: 19.0%+0.1p
FAVÖK Marjı
5.4%
önceki: 4.8%+0.6p
Net Kar Marjı
3.3%
önceki: 1.8%+1.5p
Özkaynak Karlılığı (ROE)
7.4%
önceki: 3.8%+3.6p
Aktif Karlılığı (ROA)
3.5%
önceki: 1.8%+1.6p
Net Borç / Özkaynak
0.29x
önceki: 0.30x-0.01

Çeyreklik Trend

Satışlar
Veri yok
FAVÖK
Veri yok
Net Kar
Veri yok

AI analizleri ve yapılandırılmış veri yapay zekâ tarafından çıkarılır, hata içerebilir. Resmi rapor için yukarıdaki KAP/PDF linklerini kullan. Yatırım tavsiyesi değildir.