Yatırım tavsiyesi değildir.
fonoloji
@fonoloji_Yeni dağılım kartları her gün buradaFon grafikleri, haftalık portföy değişimleri ve kısa videolar.Takip et
Özet finansal rapor · 2026/6AB

METEN logoMETENMETGÜN ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş.

Yayın: 14 Ağustos 2026

Rapor kartı

METEN 2026/6AB Modüler rapor
Yapay zekâ özeti· Önem 4/5

Metgün Enerji, 2026 ilk yarıda net satışlarını 772,6 milyon TL olarak açıkladı; bu, geçen yılın aynı dönemine göre %42'lik bir düşüşe işaret ediyor. Buna rağmen, brüt kâr marjı %21,4'e yükselerek belirgin bir iyileşme gösterdi. Şirket, esas faaliyetlerinde 180,7 milyon TL kâr elde ederken, geçen yıl aynı dönemde 147,3 milyon TL zarar açıklamıştı. Net dönem kârı 1,18 milyar TL ile geçen yılın 113,4 milyon TL'lik kârına göre yaklaşık 10 kat artış gösterdi. Bu artışta, net parasal pozisyon kazançları (782,9 milyon TL) ve özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan elde edilen gelirler (130,1 milyon TL) etkili oldu. Bilanço tarafında, toplam varlıklar 24,3 milyar TL'ye ulaşırken, özkaynaklar 17,0 milyar TL'ye yükseldi. Şirketin nakit ve nakit benzerleri 903,8 milyon TL'ye çıkarak güçlü bir likidite pozisyonuna işaret etti.

Ne değişti

2026 ilk yarıda hasılat, geçen yılın aynı dönemine göre %42 oranında azalarak 1.330,5 milyon TL'den 772,6 milyon TL'ye geriledi. Buna karşın, satışların maliyeti %53,5 azalarak 1.305,5 milyon TL'den 606,9 milyon TL'ye düştü; bu sayede brüt kâr 25,0 milyon TL'den 165,7 milyon TL'ye yükseldi. Esas faaliyet kârı, geçen yılki 147,3 milyon TL zarardan 180,7 milyon TL kâra dönüştü. Net dönem kârı ise 113,4 milyon TL'den 1.179,3 milyon TL'ye sıçradı; bu artışta net parasal pozisyon kazançları (782,9 milyon TL) ve özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan elde edilen gelirler (130,1 milyon TL) belirleyici oldu. Finansman giderleri 394,4 milyon TL'den 386,0 milyon TL'ye hafif gerilerken, finansman gelirleri 56,2 milyon TL'den 347,1 milyon TL'ye yükseldi. Bilançoda, kısa vadeli borçlanmalar 751,3 milyon TL ile yeni bir kalem olarak ortaya çıkarken, uzun vadeli borçlanmalar 5,24 milyar TL'den 4,20 milyar TL'ye geriledi. Nakit ve nakit benzerleri 304,9 milyon TL'den 903,8 milyon TL'ye yükseldi. Özkaynaklar ise 14,53 milyar TL'den 17,00 milyar TL'ye çıktı; bu artışta maddi duran varlık yeniden değerleme artışları (1,05 milyar TL) ve net dönem kârı etkili oldu.

Yatırımcıya etkisi

Metgün Enerji'nin 2026 ilk yarı sonuçları, operasyonel kârlılıkta güçlü bir toparlanmaya işaret ediyor; brüt kâr marjındaki iyileşme ve esas faaliyet kârına geçiş, şirketin maliyet yapısındaki olumlu gelişmeleri yansıtıyor. Net kârdaki büyük artış, enflasyon muhasebesi kaynaklı parasal kazançlar ve iştirak gelirleriyle desteklense de, operasyonel iyileşme de dikkat çekiyor. Bilanço güçlenmiş; özkaynaklar artmış, nakit pozisyonu belirgin şekilde yükselmiştir. Ancak hasılattaki düşüş, enerji fiyatlarındaki normalleşme veya üretim hacmindeki değişimlerden kaynaklanıyor olabilir; bu durumun sürdürülebilirliği izlenmelidir. Yatırımcılar için şirketin kârlılık trendi ve nakit akışı yaratma kapasitesi olumlu sinyaller verirken, borçluluk oranları ve enflasyon muhasebesinin etkileri değerlendirilmelidir.

Sayısal detaylar
  • Net satışlar: 772,6 milyon TL (2025/6: 1.330,5 milyon TL, %-42 y/y)
  • Brüt kâr: 165,7 milyon TL (2025/6: 25,0 milyon TL, %+562 y/y)
  • Esas faaliyet kârı: 180,7 milyon TL (2025/6: -147,3 milyon TL)
  • Net dönem kârı: 1.179,3 milyon TL (2025/6: 113,4 milyon TL, %+940 y/y)
  • Net parasal pozisyon kazancı: 782,9 milyon TL
  • Özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan gelir: 130,1 milyon TL
  • Nakit ve nakit benzerleri: 903,8 milyon TL (31.12.2025: 304,9 milyon TL)
  • Özkaynaklar: 17.003,6 milyon TL (31.12.2025: 14.531,1 milyon TL)

Özet gelir tablosu

KalemBu dönemÖncekiDeğişim
Satışlar772.594.6921.330.527.867▼ −%42
Brüt kâr165.664.60625.025.175▲ +%562
FAVÖK429.323.022477.798.354▼ −%10
Net parasal pozisyon782.906.433551.844.163▲ +%42
Net dönem kârı1.179.267.595113.387.550▲ +%940
TL · KAP finansal tablo özeti

Özet bilanço

KalemBu dönemÖncekiDeğişim
Dönen varlıklar2.342.325.9182.277.934.479▲ +%3
Duran varlıklar21.950.205.40121.536.173.626▲ +%2
Toplam varlıklar24.292.531.31923.814.108.105▲ +%2
Net borç5.097.778.8356.202.910.231▼ −%18
Özkaynaklar17.003.641.36814.531.115.764▲ +%17
TL · KAP finansal tablo özeti

01Türetilmiş oranlar

Marjlar, kârlılık ve kaldıraç — önceki döneme göre.

Brüt Kar Marjı
%21,4▲ +19,6 puan
önceki: %1,9
FAVÖK Marjı
%55,6▲ +19,7 puan
önceki: %35,9
Net Kar Marjı
%152,6▲ +144,1 puan
önceki: %8,5
Özkaynak Karlılığı (ROE)
%6,9▲ +6,2 puan
önceki: %0,8
Aktif Karlılığı (ROA)
%4,9▲ +4,4 puan
önceki: %0,5
Net Borç / Özkaynak
0,30x▼ −0,13
önceki: 0,43x

02Çeyreklik trend

Son çeyreklerde satış, FAVÖK ve net kâr.

Satışlar
Veri yok
FAVÖK
Veri yok
Net kâr
—
12
—
3
113 mn
6
—
9
—
12

03Derinlemesine analiz

29 Eyl 2026

Açılış

Metgün Enerji Yatırımları’nın 2026/6AB finansalları, ilk bakışta satışlardaki sert gerilemeye rağmen kârlılığın ve bilanço kalitesinin belirgin şekilde güçlendiğini gösteriyor. Şirketin satışları geçen yılın aynı dönemine göre %41,9 düşerek 772,6 milyon TL’ye gerilerken, brüt kâr 165,7 milyon TL’ye yükseldi ve FAVÖK 429,3 milyon TL olarak gerçekleşti. Net dönem kârındaki %940’lık artış ise esas olarak faaliyet performansından değil; yüksek net parasal pozisyon kazancı ve marj iyileşmesinin birleşiminden kaynaklanıyor. Bu nedenle yatırımcı açısından ana soru, 1,2 milyar TL’lik net kârın ne kadarının sürdürülebilir operasyonel performansa dönüştürülebileceği olacak.

Satış Hikayesi

Metgün Enerji’nin altı aylık satışları 772,6 milyon TL ile geçen yılın aynı dönemindeki 1,3 milyar TL’nin oldukça altında kaldı. Nominal satışlarda %41,9 düşüş yaşanması, Türkiye’de %30’un üzerinde seyreden enflasyon dikkate alındığında reel bazda çok daha sert bir daralmaya işaret ediyor. Başka bir ifadeyle şirket yalnızca fiyat artışlarının gerisinde kalmamış, satış hacmi veya proje/iş karması açısından da zayıflama yaşamış olabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, satış düşüşünün kârlılığa aynı ölçüde yansımamış olması. Satışlar yaklaşık 541 milyon TL azalırken FAVÖK düşüşü yalnızca 48,5 milyon TL ile sınırlı kaldı. Bu tablo, şirketin daha düşük gelir üretmesine rağmen daha yüksek marjlı işlere odaklandığını veya geçen yılki satışların düşük kârlı kalemler içerdiğini düşündürüyor. Ancak çeyreklik kırılım paylaşılmadığı için bu iyileşmenin yılın hangi döneminde gerçekleştiğini ve kalıcı olup olmadığını henüz net biçimde izleyemiyoruz.

Şirketin satış performansını değerlendirirken yalnızca büyüme oranına değil, gelir kalitesine de bakmak gerekiyor. Eğer düşük marjlı işler bilinçli şekilde azaltıldıysa, satışlardaki gerileme uzun vadede daha sağlıklı bir portföy yapısına dönüşebilir. Buna karşılık düşüş kapasite kullanımı, proje teslimatları veya talep kaynaklıysa, yüksek marjların devamı daha kırılgan olabilir.

| KPI | 2026/6AB | 2025/6AB | Değişim | |---|---:|---:|---:| | Satışlar | 772,6 mn TL | 1,3 mlr TL | -%41,9 | | Brüt kâr | 165,7 mn TL | 25,0 mn TL | +%562,0 | | FAVÖK | 429,3 mn TL | 477,8 mn TL | -%10,1 | | Net dönem kârı | 1,2 mlr TL | 113,4 mn TL | +%940,0 |

Kârlılık

Kârlılık tarafında finansalların en dikkat çekici unsuru brüt marjın sıçraması. Brüt kâr marjı geçen yılın aynı dönemindeki yaklaşık %1,9 seviyesinden bu dönemde %21,5’e çıktı. Bu, her 100 TL’lik satışın geçen yıl yaklaşık 1,9 TL’si brüt kâr olarak kalırken, bu yıl 21,5 TL’sinin brüt kâra dönüştüğü anlamına geliyor. Artış son derece güçlü; ancak bu kadar büyük fark, yalnızca operasyonel verimlilikle değil, gelir kompozisyonundaki değişimle de açıklanabilir.

FAVÖK marjı da %36,8’den %55,6’ya yükseldi. Satışlar %41,9 gerilerken FAVÖK marjının yaklaşık 18,8 puan artması, şirketin operasyonel kârlılığını koruma ve hatta güçlendirme kapasitesine işaret ediyor. Bununla birlikte FAVÖK tutarı 477,8 milyon TL’den 429,3 milyon TL’ye geriledi. Yani marj iyileşmiş olsa da şirketin mutlak faaliyet kârı hâlâ geçen yılın altında.

Net kâr 113,4 milyon TL’den yaklaşık 1,2 milyar TL’ye yükseldi ve net kâr marjı yaklaşık %8,7’den %155’e çıktı. Net kârın satışları aşması, bu sonucun olağan faaliyet performansından ibaret olmadığını açıkça gösteriyor. Net parasal pozisyon kalemi 782,9 milyon TL ile net kârın çok önemli bölümünü oluşturuyor. Dolayısıyla yatırımcı, net kârdaki 1 milyar TL’nin üzerindeki artışı doğrudan şirketin nakit yaratan operasyonel gücü olarak yorumlamamalı.

Bilanço Sağlığı

Bilanço, dönem içinde daha dengeli bir görünüm kazanmış. Toplam varlıklar 23,8 milyar TL’den 24,3 milyar TL’ye yükselerek %2,0 arttı. Bu artışın büyük kısmı duran varlıklardan geliyor; duran varlıklar 21,5 milyar TL’den 22,0 milyar TL’ye çıktı. Dönen varlıklar ise 2,3 milyar TL seviyesinde yatay kaldı. Bu yapı, şirket bilançosunun likit işletme sermayesinden ziyade uzun vadeli varlıklar üzerinde yoğunlaştığını gösteriyor.

Özkaynaklar 14,5 milyar TL’den 17,0 milyar TL’ye yükseldi ve %17,0 büyüdü. Özkaynakların toplam varlıklara oranı yaklaşık %60 seviyesine ulaşarak şirketin sermaye tabanının güçlü olduğunu gösteriyor. Bu artış, bilanço açısından borçluluk baskısını azaltan olumlu bir gelişme; ancak özkaynak artışının ne kadarının net kârdan, ne kadarının diğer muhasebe kalemlerinden geldiği ayrıntılı dipnotlarla incelenmeli.

Net borç 6,2 milyar TL’den 5,1 milyar TL’ye geriledi. Yaklaşık 1,1 milyar TL’lik düşüş ve %17,8’lik iyileşme, özellikle yüksek faiz ve finansman maliyetlerinin önem taşıdığı mevcut ortamda olumlu. Net borcun FAVÖK’e oranı, altı aylık FAVÖK doğrudan yıllıklaştırılmadan hesaplandığında yaklaşık 11,9 kat. FAVÖK’ün yıllık bazda iki katına çıkacağı varsayımıyla oran yaklaşık 5,9 kata iner. Bu nedenle borçluluk azalmış olsa da şirketin borç seviyesi hâlâ düşük kabul edilecek bir bölgede değil; sonraki dönemlerde net borç/FAVÖK oranının düşmeye devam etmesi önemli olacak.

Net Parasal Pozisyon (TAS 29)

Net parasal pozisyon 551,8 milyon TL’den 782,9 milyon TL’ye çıkarak %41,9 arttı. Enflasyon muhasebesi altında bu kalem, şirketin parasal varlık ve yükümlülüklerinin enflasyon karşısındaki etkisini yansıtıyor. Tutarın yükselmesi, net kârı güçlü biçimde desteklemiş ve 1,2 milyar TL’lik dönem kârının oluşumunda kritik rol oynamış durumda.

Ancak net parasal pozisyon kazancı doğrudan kasaya giren bir nakit akımı değildir. TAS 29 kapsamında oluşan bu sonuç, finansal tabloların enflasyon etkisinden arındırılması için yapılan muhasebesel bir düzeltmedir. Bu nedenle Metgün Enerji’nin değerlemesinde faaliyetlerden yaratılan FAVÖK, işletme nakit akımı ve borç azaltma kapasitesi net parasal kazançtan ayrı izlenmeli. Net parasal pozisyonun yüksek kalması, muhasebe kârını destekleyebilir; fakat tek başına şirketin operasyonel büyümesini kanıtlamaz.

Yatırımcı için Ne Anlama Geliyor?

Metgün Enerji’nin 2026/6AB sonuçları iki farklı hikâyeyi aynı anda anlatıyor:

  • Fırsat tarafında, brüt ve FAVÖK marjlarındaki belirgin iyileşme, şirketin daha kârlı bir iş karmasına geçtiğini gösterebilir.
  • Net borcun 5,1 milyar TL’ye gerilemesi ve özkaynakların 17,0 milyar TL’ye yükselmesi bilanço dayanıklılığını artırıyor.
  • Risk tarafında, satışların enflasyonun da altında kalarak %41,9 gerilemesi, büyüme ve gelir sürekliliği açısından önemli bir uyarı.
  • Net kâr artışının büyük bölümü 782,9 milyon TL’lik net parasal pozisyon etkisiyle desteklendiği için, bu kârın tamamı tekrarlanabilir faaliyet kârı olarak görülmemeli.
  • Çeyreklik veriler eksik olduğundan, marj iyileşmesinin geçici mi yoksa kalıcı mı olduğunu görmek için gelecek dönem sonuçlarını beklemek gerekiyor.

Özetle şirketin bilançosu güçlenmiş, borçluluk azalmış ve operasyonel marjlar belirgin biçimde iyileşmiş durumda. Buna karşın satışlardaki sert daralma ve net kârın TAS 29 etkisine yüksek bağımlılığı, yatırımcının yalnızca kâr büyümesine odaklanmaması gerektiğini gösteriyor. İzlenmesi gereken temel göstergeler; satışların yeniden büyümeye dönmesi, FAVÖK marjının korunması, net borç/FAVÖK oranının düşmesi ve net parasal pozisyon dışındaki faaliyet kârının güçlenmesi olacak.

Yatırım tavsiyesi değildir.

AI analizleri ve yapılandırılmış veri yapay zekâ tarafından çıkarılır, hata içerebilir. Resmi rapor için yukarıdaki KAP/PDF bağlantılarını kullan. Yatırım tavsiyesi değildir.