Yatırım tavsiyesi değildir.
fonoloji
@fonoloji_Yeni dağılım kartları her gün buradaFon grafikleri, haftalık portföy değişimleri ve kısa videolar.Takip et
Özet finansal rapor · 2026/9AB

BTCIM logoBTCIMBATIÇİM BATI ANADOLU SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Yayın: 02 Ekim 2026

Rapor kartı

BTCIM 2026/9AB Modüler rapor
Yapay zekâ özeti· Önem 3/5

Batıçim’in 2026’nın ilk altı ayında hasılatı enflasyon muhasebesiyle düzeltilmiş bazda yıllık %8,9 gerileyerek 7,76 milyar TL’ye inerken, maliyet kontrolü sayesinde brüt kârı %33,5 artışla 1,38 milyar TL’ye yükseldi. Brüt kâr marjı %12,1’den %17,7’ye, esas faaliyet kâr marjı ise %1,2’den %2,3’e çıktı; esas faaliyet kârı 178,1 milyon TL oldu. Buna rağmen 995,1 milyon TL finansman gideri ve 342,3 milyon TL vergi gideri nedeniyle ana ortaklık zararı 407,8 milyon TL seviyesinde kaldı. Toplam net zarar 601,4 milyon TL’den 479,4 milyon TL’ye gerilerken, ikinci çeyrekte ana ortaklık zararı 1,03 milyar TL’den 55,9 milyon TL’ye indi ve çeyreklik operasyonel görünüm belirgin şekilde iyileşti. İşletme faaliyetlerinden yaratılan nakit 1,18 milyar TL’ye yükselirken, 454,7 milyon TL’lik yatırım harcaması ve borç geri ödemeleri dönem sonu nakdini 156,2 milyon TL’ye düşürdü. Borçlanmalar 6,41 milyar TL’den 5,31 milyar TL’ye gerilese de dönen varlıkların kısa vadeli yükümlülükleri karşılamaması likidite riskinin sürdüğüne işaret ediyor. Finansal tablolar 2 Ekim 2026’da onaylanmış, rapor sınırlı denetim sonucunda TMS 34’e aykırılık bulunduğuna dair dikkat çeken bir husus olmadığını belirtmiştir.

Ne değişti

İlk altı ay hasılatı 8,51 milyar TL’den 7,76 milyar TL’ye gerileyerek yıllık %8,9 düştü. Satışların maliyeti %14,7 azalarak 7,48 milyar TL’den 6,38 milyar TL’ye indi ve bu gelişme brüt kârı 1,03 milyar TL’den 1,38 milyar TL’ye, brüt marjı da %12,1’den %17,7’ye taşıdı. Genel yönetim giderleri %17,9, pazarlama giderleri ise %27,4 artmasına rağmen esas faaliyet kârı 101,4 milyon TL’den 178,1 milyon TL’ye yükseldi. Yatırım faaliyetleri ve diğer kalemler sonrasında finansman gideri öncesi faaliyet sonucu 35,1 milyon TL zarardan 0,8 milyon TL kâra döndü. Finansman gideri 1,31 milyar TL’den 995,1 milyon TL’ye gerilese de net parasal pozisyon kazancı 1,02 milyar TL’den 773,1 milyon TL’ye düştü. Vergi öncesi zarar 290,6 milyon TL’den 137,0 milyon TL’ye, toplam net zarar ise 601,4 milyon TL’den 479,4 milyon TL’ye geriledi; ana ortaklık zararı 639,4 milyon TL’den 407,8 milyon TL’ye iyileşti. İkinci çeyrekte satışlar yıllık %16,4 düşerek 3,55 milyar TL olurken, brüt kâr 298,1 milyon TL’den 890,1 milyon TL’ye çıktı ve brüt marj %7,0’den %25,1’e yükseldi. İşletme nakit akışı 905,5 milyon TL’den 1,18 milyar TL’ye çıkarken, yatırım harcamaları 145,0 milyon TL’den 454,7 milyon TL’ye yükseldi; toplam borçlanmalar ise 6,41 milyar TL’den 5,31 milyar TL’ye geriledi. Sermaye yapısında Çiftay Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. %33,89 payla ana ortak konumuna gelirken, önceki dönemde %38,08 paya sahip olan Çiftay İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş.’nin payı tabloda yer almadı.

Yatırımcıya etkisi

Operasyonel kârlılık ve özellikle ikinci çeyrek marjlarındaki toparlanma, düşük satış hacmine rağmen maliyet yönetiminin güçlendiğini gösteriyor. Ancak şirket hâlen ana ortaklık bazında zarar yazdığı için kârlılık dönüşümü tamamlanmış değil; finansman giderleri ve ertelenmiş vergi gideri net sonucu baskılamaya devam ediyor. İşletme faaliyetlerinden pozitif nakit üretilmesi olumlu olmakla birlikte, yüksek yatırım harcaması ve borç geri ödemeleri nakit bakiyesini azaltıyor. Dönen varlıkların kısa vadeli yükümlülüklerin altında kalması, kısa vadeli finansman ve işletme sermayesi yönetimini önemli bir risk alanı haline getiriyor. TAS 29 enflasyon muhasebesi kapsamında tüm rakamlar 30 Haziran 2026 satın alma gücüyle sunulduğundan, nominal büyüme ve dönemler arası karşılaştırmalar bu etki dikkate alınarak değerlendirilmelidir. Borçların azalması bilanço riskini sınırlasa da temettü kapasitesi açısından devam eden zarar ve nakit ihtiyacı belirleyici olmaya devam ediyor.

Sayısal detaylar
  • Hasılat 8,51 milyar TL’den 7,76 milyar TL’ye geriledi (-%8,9 y/y); brüt kâr 1,03 milyar TL’den 1,38 milyar TL’ye yükseldi (+%33,5).
  • Brüt kâr marjı %12,1’den %17,7’ye, esas faaliyet kâr marjı %1,2’den %2,3’e çıktı.
  • Ana ortaklık zararı 639,4 milyon TL’den 407,8 milyon TL’ye geriledi (+%36,2 iyileşme); pay başına zarar -0,1146’dan -0,0731’e indi.
  • İkinci çeyrek ana ortaklık zararı 1,03 milyar TL’den 55,9 milyon TL’ye geriledi; çeyreklik brüt marj %7,0’den %25,1’e yükseldi.
  • İşletme faaliyetlerinden nakit akışı 905,5 milyon TL’den 1,18 milyar TL’ye çıktı; yatırım harcaması 454,7 milyon TL oldu.
  • Toplam borçlanmalar 6,41 milyar TL’den 5,31 milyar TL’ye geriledi; dönem sonu nakit 257,4 milyon TL’den 156,2 milyon TL’ye düştü.
  • 30 Haziran 2026 itibarıyla dönen varlıklar 5,92 milyar TL, kısa vadeli yükümlülükler 6,32 milyar TL seviyesinde gerçekleşti.
  • Çiftay Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. sermayenin %33,89’una, KTLP Limited ise %7,22’sine sahip görünüyor.

Özet gelir tablosu

KalemBu dönemÖncekiDeğişim
Satışlar7.755.320.7178.509.435.587▼ −%9
Brüt kâr1.375.984.7391.030.949.125▲ +%33
FAVÖK888.833.287687.974.971▲ +%29
Net parasal pozisyon773.083.5351.017.099.231▼ −%24
Net dönem kârı-407.779.990-639.362.982▲ +%36
TL · KAP finansal tablo özeti

Özet bilanço

KalemBu dönemÖncekiDeğişim
Dönen varlıklar5.923.352.1816.036.292.982▼ −%2
Duran varlıklar34.533.519.16434.808.281.800▼ −%1
Toplam varlıklar40.456.871.34540.844.574.782▼ −%1
Net borç5.270.260.8176.321.789.992▼ −%17
Özkaynaklar24.174.032.55624.535.374.905▼ −%1
TL · KAP finansal tablo özeti

01Türetilmiş oranlar

Marjlar, kârlılık ve kaldıraç — önceki döneme göre.

Brüt Kar Marjı
%17,7▲ +5,6 puan
önceki: %12,1
FAVÖK Marjı
%11,5▲ +3,4 puan
önceki: %8,1
Net Kar Marjı
−%5,3▲ +2,3 puan
önceki: −%7,5
Özkaynak Karlılığı (ROE)
−%1,7▲ +0,9 puan
önceki: −%2,6
Aktif Karlılığı (ROA)
−%1,0▲ +0,6 puan
önceki: −%1,6
Net Borç / Özkaynak
0,22x▼ −0,04
önceki: 0,26x

02Çeyreklik trend

Son çeyreklerde satış, FAVÖK ve net kâr.

Satışlar
—
12
—
3
8,5 mlr
6
—
9
—
12
FAVÖK
Veri yok
Net kâr
—
12
—
3
−639 mn
6
—
9
—
12

03Derinlemesine analiz

2 Eki 2026

Açılış

Batıçim Batı Anadolu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BTCIM), çimento sektöründe faaliyet gösteren ve bilançosunda yüksek duran varlık ağırlığı bulunan bir sanayi şirketi. 2026/6 döneminin ana mesajı, satışlardaki nominal gerilemeye rağmen operasyonel kârlılığın belirgin biçimde toparlanması. Satışlar geçen yılın aynı dönemine göre %8,9 düşerek 7,8 milyar TL’ye inerken, brüt kâr %33,5, FAVÖK ise %29,2 arttı. Buna karşın şirket henüz net kâr seviyesine dönemedi; dönem zararı 407,8 milyon TL olarak gerçekleşti.

Bu tablo, BTCIM’de fiyatlama, ürün karması veya maliyet yönetimi tarafında operasyonel bir iyileşme olduğunu; ancak finansman giderleri, diğer kalemler veya enflasyon muhasebesinin net sonucu hâlâ baskıladığını gösteriyor. Verilerde bu kalemlerin ayrıntısı bulunmadığı için net zararın hangi alt başlıktan kaynaklandığı konusunda kesin bir neden atfetmek mümkün değil.

Satış Hikayesi

Şirketin 2026/6 dönemindeki satışları 7,8 milyar TL seviyesinde kaldı. Geçen yılın aynı döneminde satışlar 8,5 milyar TL idi; dolayısıyla nominal bazda yaklaşık 756 milyon TL’lik bir gerileme söz konusu. Türkiye’de yıllık enflasyonun %30’un üzerinde seyrettiği bir ortamda satışların nominal olarak %8,9 azalması, reel satış hacmi veya reel fiyatlama gücü açısından daha zayıf bir tabloya işaret ediyor.

Başka bir ifadeyle şirket, geçen yıla göre daha yüksek bir fiyat seviyesinde satış yapmış olsa bile toplam ciro enflasyonun oldukça gerisinde kalmış. Bu nedenle satışlardaki gerileme yalnızca muhasebesel bir dalgalanma olarak görülmemeli; iç talep, çimento fiyatları, sevkiyat miktarı ve kapasite kullanımı gibi operasyonel göstergelerle birlikte takip edilmeli.

Öte yandan satışlardaki düşüş, kârlılık tarafına aynı ölçüde yansımamış. Brüt kârın 1,0 milyar TL’den 1,4 milyar TL’ye yükselmesi, şirketin satış başına daha fazla brüt kâr ürettiğini gösteriyor. Bu gelişme, ürün fiyatlarının maliyetlere göre daha iyi korunmuş olabileceğine veya enerji, hammadde ve lojistik maliyetlerinde göreceli bir rahatlama yaşanmış olabileceğine işaret eder. Ancak ilgili maliyet kalemleri paylaşılmadığından, iyileşmenin kaynağını kesinleştirmek için ayrıntılı dipnotlar ve sonraki dönem sonuçları beklenmeli.

Çeyreklik trend açısından elimizde yalnızca 2025/6 karşılaştırması bulunuyor. Bu nedenle satışların bir önceki çeyreğe göre ivme kazanıp kazanmadığı ya da zayıflığın dönemsel mi kalıcı mı olduğu konusunda henüz net bir eğilim kurulamaz.

Kârlılık

BTCIM’in brüt kâr marjı, geçen yılki yaklaşık %11,8 seviyesinden bu dönemde yaklaşık %18,0 seviyesine yükseldi. Bu, satışların 100 TL’si başına şirkette kalan brüt kârın yaklaşık 11,8 TL’den 18 TL’ye çıktığı anlamına geliyor. Marjdaki yaklaşık 6,2 puanlık artış, satışlardaki düşüşe rağmen maliyet yönetiminin güçlü olduğunu ortaya koyuyor.

FAVÖK tarafında da benzer fakat biraz daha sınırlı bir iyileşme var. FAVÖK 688,0 milyon TL’den 888,8 milyon TL’ye yükselirken, FAVÖK marjı yaklaşık %8,1’den %11,4’e çıktı. Şirket her 100 TL’lik satıştan operasyonel nakit yaratma kapasitesini yaklaşık 8,1 TL’den 11,4 TL’ye taşımış durumda. Bu, faaliyet giderlerinin satışlara oranla kontrol altında kaldığını ve brüt kâr artışının önemli bölümünün operasyonel sonuca yansıdığını gösteriyor.

Bununla birlikte FAVÖK artışı net kâra dönüşmemiş. Net dönem zararı geçen yılki 639,4 milyon TL’den 407,8 milyon TL’ye geriledi. Zararın azalması olumlu olmakla birlikte şirket hâlâ kârlı değil. Net zarardaki %36,2’lik iyileşme, faaliyet performansının toparlandığını gösteriyor; ancak finansman, amortisman, vergi ve diğer gelir-gider kalemlerinin operasyonel kârı tamamen net kâra çevirmeyi engellediği anlaşılıyor.

Bu nedenle BTCIM için kritik eşik yalnızca FAVÖK marjının artması değil, bu operasyonel kârlılığın sürdürülebilir biçimde net kâra dönüşmesi olacak. Özellikle satışlar reel olarak zayıflarken marj artışının devam edip edemeyeceği, önümüzdeki dönemlerin temel takip başlığı.

Bilanço Sağlığı

BTCIM’in toplam varlıkları önceki dönem sonundaki 40,8 milyar TL’den 40,5 milyar TL’ye geriledi. Bu, bilanço büyüklüğünde yalnızca %0,9’luk sınırlı bir daralma anlamına geliyor. Dönen varlıklar 6,0 milyar TL’den 5,9 milyar TL’ye, duran varlıklar ise 34,8 milyar TL’den 34,5 milyar TL’ye indi. Duran varlıkların toplam varlıkların yaklaşık %85’ini oluşturması, şirketin sermaye yoğun bir üretim yapısına sahip olduğunu teyit ediyor.

Özkaynaklar 24,5 milyar TL’den 24,2 milyar TL’ye geriledi. Bu %1,5’lik düşüş, şirketin zarar yazmaya devam etmesiyle uyumlu; ancak özkaynakların toplam varlıklara oranı yaklaşık %60 seviyesinde. Bu oran, bilançonun önemli bölümünün özkaynaklarla finanse edildiğini ve şirketin varlık tabanına göre güçlü bir sermaye tamponu taşıdığını gösteriyor.

Net borç ise 6,3 milyar TL’den 5,3 milyar TL’ye düşerek %16,6 azaldı. Bu, tek başına olumlu bir bilanço gelişmesi. Mevcut dönem FAVÖK’ü üzerinden hesaplandığında net borç/FAVÖK oranı yaklaşık 6,0x seviyesinde. Önceki dönem sonu net borcu ile geçen yılki FAVÖK birlikte değerlendirildiğinde oran yaklaşık 9,2x düzeyindeydi. Karşılaştırmanın farklı dönem verileri içerdiği unutulmamalı; yine de operasyonel kârlılık artışı ve borç azalması birlikte değerlendirildiğinde kaldıraç görünümünde belirgin bir iyileşme var. Buna rağmen 6,0x hâlâ düşük bir borçluluk seviyesi değil; faiz ve nakit akışı yakından izlenmeli.

Net Parasal Pozisyon (TAS 29)

Net parasal pozisyon geliri 1,0 milyar TL’den 773,1 milyon TL’ye geriledi. Bu kalem, enflasyon muhasebesi uygulaması kapsamında şirketin parasal varlık ve yükümlülük yapısının enflasyon karşısındaki etkisini yansıtır. Pozitif net parasal pozisyon gelirinin azalması, enflasyon muhasebesinin bu dönemde net kâra sağladığı desteğin geçen yıla göre zayıfladığı anlamına geliyor.

Burada önemli nokta, 773,1 milyon TL’lik parasal pozisyon gelirinin şirketi zarardan çıkarmaya yetmemesi. Operasyonel kârlılık yükselmiş ve net parasal pozisyon katkısı devam etmiş olsa da dönem sonucu 407,8 milyon TL zarar. Bu durum, faaliyet dışı giderler ve muhasebesel düzeltmelerin net kâr üzerindeki etkisinin hâlâ yüksek olduğuna işaret ediyor; ancak ayrıntılı finansal tablo olmadan bu etkinin büyüklüğü ve kaynağı kesin olarak ayrıştırılamaz.

Yatırımcı için Ne Anlama Geliyor?

BTCIM’in 2026/6 sonuçları, zayıf satış büyümesine karşılık güçlü operasyonel marj toparlanması sunuyor. Yatırımcı açısından olumlu taraflar şunlar:

  • FAVÖK marjının yaklaşık %8,1’den %11,4’e yükselmesi,
  • Brüt kârın %33,5 artması,
  • Net borcun 1,0 milyar TL azalması,
  • Net zararın geçen yıla göre 231,6 milyon TL daralması.

Buna karşılık riskler de belirgin:

  • Satışların yüksek enflasyon ortamında nominal olarak %8,9 gerilemesi,
  • Şirketin hâlâ 407,8 milyon TL net zarar yazması,
  • Net borç/FAVÖK oranının yaklaşık 6,0x gibi yüksek sayılabilecek bir seviyede bulunması,
  • Net parasal pozisyon katkısının %24 azalması.

Önümüzdeki dönemde izlenmesi gereken ana konu, marj artışının satış hacmi toparlanmadan da sürdürülebilir olup olmadığı. Satışlar reel olarak zayıf kalırken kârlılık yalnızca maliyet kontrolüyle korunursa büyüme hikâyesi sınırlı kalabilir. Buna karşılık satışların yeniden artması, FAVÖK marjının %11 üzerindeki seviyesini koruması ve net borcun gerilemeye devam etmesi, şirketin net kâra geçiş ihtimalini güçlendirecektir. Yatırım tavsiyesi değildir.

AI analizleri ve yapılandırılmış veri yapay zekâ tarafından çıkarılır, hata içerebilir. Resmi rapor için yukarıdaki KAP/PDF bağlantılarını kullan. Yatırım tavsiyesi değildir.